PAIKALLINEN PALVELUTALO
KESKELLÄ TURKUA.

Parkinmäen Palvelutalo

Multavierunkatu 5, 20100 Turku | info@parkinmaki.fi
Puhelin: 02 410 3300 | Fax: 02 231 3339

Vapaita asuntoja koskevat tiedustelut klo 08-16:
Puhelin: 0400 279 986 (Teija Lemmetyinen), 0400 541 030 (Tarja Onninen)

Terveydenhuollon yksiköiden yhteydenotot 24/7:
Puhelin: 0400 218 384 (Wilen), 044 3400 242 (Candolin)

 

WILÉN

Käyntiosoite: Multavierunkatu 5, 20100 Turku
Puhelin / A-talo: 0400 218 384
Puhelin / B-talo: 0400 273 463
Puhelin / C-talo: 0400 218 385

CANDOLIN

Käyntiosoite: Multavierunkatu 8, 20100 Turku
2. kerros: 044 3400 242
3. kerros: 044 3400 243

Hallinto

JUKKA-PEKKA KUOKKANEN

Toimitusjohtaja

jukka-pekka.kuokkanen@parkinmaki.fi
040 705 9738

SABINA KARLSSON

Talouspäällikkö

sabina.karlsson@parkinmaki.fi
040 759 5712

Hoitotyö

TEIJA LEMMETYINEN

Hoitotyön johtaja, vast. hoitaja (Wilen)
teija.lemmetyinen@parkinmaki.fi
0400 279 986

Niko Kovaniemi

A-talon sairaanhoitaja

niko.kovaniemi@parkinmaki.fi
040 021 8588

Anne-Mari Lindroos

B-talon sairaanhoitaja

anne-mari.lindroos@parkinmaki.fi
040 538 8656

Henry Söderholm

C-talon sairaanhoitaja

henry.soderholm@parkinmaki.fi
040 354 5237

Satu Pirttisalo

Kehittämispäällikkö, vast.hoitaja (Candolin)
satu.pirttisalo@parkinmaki.fi
040 530 1867

Nina Nikula

Sairaanhoitaja (Candolin)

nina.nikula@parkinmaki.fi
040 530 1869

Marja-Leena Jokinen

Sairaanhoitaja (Candolin)

marja-leena.jokinen@parkinmaki.fi
040 6259 711

EEVA SALONEN

Virikeohjaaja

eeva.salonen@parkinmaki.fi
040 125 3951

ARJA OJALA

Virikeohjaaja

arja.ojala@parkinmaki.fi
0400 362 429

MARINA MANDEROOS

Fysioterapeutti

marina.manderoos@parkinmaki.fi
040 484 8494

Tukipalvelut

Tarja Onninen

Tukipalvelupäällikkö

tarja.onninen@parkinmaki.fi
040 0541 030

Jasmine Kankaanpää

Keittiöpäällikkö

jasmine.kankaanpaa@parkinmaki.fi
040 759 5690

Petteri Lyysaari

Talonmies


040 021 8381

Avoimet työpaikat

Täytä alle yhteystietosi, niin otamme sinuun yhteyttä.

HAKIJAN TIEDOT

Kysy lisää palveluistamme!

Ensisijainen yhteydenottotapa:

Huomioithan, että yhteydenottolomake ei ole tarkoitettu arkaluontoisten terveys- ja sosiaalitietojen käsittelyyn.