Barkbackens Servicehus

Multavierugatan 5, 20100 Åbo | info@barkbacken.fi
Telefon: 02 410 3300 | Fax: 02 231 3339 |
Kundinformation Wilén 24/7: 0400 273 464 |  Kundinformation Candolin 24/7: 044 3400 242

WILEN

Besöksadress: Multavierugatan 5, 20100 Åbo
Telefon / A-huset: 0400 218 384
Telefon / B-huset: 0400 273 464
Telefon / C-huset: 0400 273 463

CANDOLIN

Besöksadress: Multavierugatan 8, 20100 Åbo
Telefon 1: 044 3400 242
Telefon 2: 044 3400 243

Lediga bostäder

För tillfället har vi lediga bostäder för permanent boende och för olika intervallperioder. Intresserad? Fyll i vår bostadsansökan eller kontakta direkt:

servicechef Tarja Onninen, tarja.onninen@parkinmaki.fi,  tel. 0400 541030 
vårdchef Teija Lemmetyinen, teija.lemmetyinen@parkinmaki.fi tel. 0400 279 986

 

Administration

JUKKA-PEKKA KUOKKANEN

Verkställande direktör

jukka-pekka.kuokkanen@barkbacken.fi
040 705 9738

SABINA KARLSSON

Ekonomichef

sabina.karlsson@barkbacken.fi
040 759 5712

Martina Sundström

Ekonomisekreterare

martina.sundstrom@barkbacken.fi
044 3400 240

Vården

TEIJA LEMMETYINEN

Vårdchef

teija.lemmetyinen@barkbacken.fi
0400 279 986

Terhi Kiviharju

Ansvarig sjukskötare (Candolin)

terhi.kiviharju@barkbacken.fi
040 530 1867

Niko Kovaniemi

A-husets sjukskötare

niko.kovaniemi@barkbacken.fi
0400218588

Anne-Mari Lindroos

B-husets sjukskötare

anne-mari.lindroos@barkbacken.fi
040 5388656

Nina Nikula

C-husets sjukskötare

nina.nikula@barkbacken.fi
040 538 8656

Henry Söderholm

Sjukskötare (Candolin)

henry.soderholm@barkbacken.fi
040 530 1869

EEVA SALONEN

Fritidsledare

eeva.salonen@barkbacken.fi
040 125 3951

ARJA OJALA

Fritidsledare

arja.ojala@barkbacken.fi
0400 362 429

Tjänster

Tarja Onninen

Servicechef

tarja.onninen@barkbacken.fi
0400 541 030

Jasmine Kankaanpää

Kökets förman

jasmine.kankaanpaa@barkbacken.fi
040 759 5690

Kari Reinikainen

Gårdskarl

kari.reinikainen@barkbacken.fi
0400 218381

Lediga arbetsplatser

För tillfället har vi inga lediga arbetsplatser. Du kan dock fylla i en öppen ansökan.

SÖKANDES UPPGIFTER

Kontaktformulär

Är du intresserad av att bo i Barkbackens Servicehus? Vill du komma med i frivilligverksamheten eller donera medel? Eller vill du ge feedback eller lämna dina kontaktuppgifter till oss? Fyll i kontaktformuläret och skicka det till oss. En lämplig person kontaktar dig så snart som möjligt.