ETT LOKALT SERVICEHEM MITT I ÅBO.

Barkbackens Servicehus

Multavierugatan 5, 20100 Åbo | info@barkbacken.fi
Telefon: 02 410 3300 | Fax: 02 231 3339

Förfrågningar gällande lediga bostäder, vardagar klockan 08-16:
Telefon: 0400 279 986 (Teija Lemmetyinen), 0400 541 030 (Tarja Onninen)

För hälsovårdsenheter, 24/7:
Telefon: 0400 218 384 (Wilen), 044 3400 242 (Candolin)

 

WILEN

Besöksadress: Multavierugatan 5, 20100 Åbo
Telefon / A-huset: 0400 218 384
Telefon / B-huset: 0400 273 463
Telefon / C-huset: 0400 218 385

CANDOLIN

Besöksadress: Multavierugatan 8, 20100 Åbo
2. våningen: 044 3400 242
3. våningen: 044 3400 243

Administration

JUKKA-PEKKA KUOKKANEN

Verkställande direktör

jukka-pekka.kuokkanen@barkbacken.fi
040 705 9738

SABINA KARLSSON

Ekonomichef

sabina.karlsson@barkbacken.fi
040 759 5712

Vårdarbete

TEIJA LEMMETYINEN

Vårdchef, ansvarig vårdare (Wilen)

teija.lemmetyinen@barkbacken.fi
040 0279 986

Niko Kovaniemi

A-husets sjukskötare

niko.kovaniemi@barkbacken.fi
040 021 8588

Anne-Mari Lindroos

B-husets sjukskötare

anne-mari.lindroos@barkbacken.fi
040 538 8656

Henry Söderholm

C-husets sjukskötare

henry.soderholm@barkbacken.fi
040 354 5237

SATU PIRTTISALO

Utvecklingschef, ansvarig vårdare (Candolin)
satu.pirttisalo@barkbacken.fi
040 530 1867

Nina Nikula

Sjukskötare (Candolin)

nina.nikula@barkbacken.fi
040 530 1869

Marja-Leena Jokinen

Sjukskötare (Candolin)

marja-leena.jokinen@parkinmaki.fi
040 6259 711

EEVA SALONEN

Fritidsledare

eeva.salonen@barkbacken.fi
040 125 3951

ARJA OJALA

Fritidsledare

arja.ojala@barkbacken.fi
0400 362 429

MARINA MANDEROOS

Fysioterapeut

marina.manderoos@barkbacken.fi
040 484 8494

Stödservice

Tarja Onninen

Stödservicechef

tarja.onninen@barkbacken.fi
0400 541 030

Jasmine Kankaanpää

Kökschef

jasmine.kankaanpaa@barkbacken.fi
040 759 5690

Petteri Lyysaari

Gårdskarl


040 021 8381

Lediga arbetsplatser

Fyll i dina kontaktuppgifter nedan, så tar vi kontakt med dig.

SÖKANDES UPPGIFTER

Kontaktformulär

Är du intresserad av att bo i Barkbackens Servicehus? Vill du komma med i frivilligverksamheten eller donera medel? Eller vill du ge feedback eller lämna dina kontaktuppgifter till oss? Fyll i kontaktformuläret och skicka det till oss. En lämplig person kontaktar dig så snart som möjligt.